Kanalizasyon Temizliği

Kanalizasyon temizleme işlemlerinde öncelikli hedef kırmadan yapmaktır. Kırmadan kanal açma hizmetini gerçekleştirmek için özel olarak cihazlar tasarlanmıştır. Bu cihazlarda kamera sistemi mevcuttur ve bu tıkanıklığın tespiti bu kameralar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu cihazlar yurt dışından özel olarak getirilmektedir ve tüm işlemlerin kırmadan gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Üstelik cihazlar hizmet sürelerini kısaltmaktadır.Kanal temizleme teferruatlı bir işlemdir ve kullanılan cihazlar da son derece gelişmiş tekniklere sahiptir. Bu cihazları kullanabilmek için özel bir eğitim alınması şarttır ve firmamız tüm ekiplerine bu eğitimi vermektedir. Bu sayede de yaşanan tüm sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Kanaldaki tıkanıklığın yerini tespit etmek için görüntüleme robotları sistemi içine gönderilmektedir. Bu robotlar kanal içini en küçük detayına kadar incelemekte ve bu görüntüleri bilgisayar ortamına aktarmaktadır. Uzman personel de bu görüntüleri değerlendirmekte, sonrasında da açma işlemi için en uygun yöntemi belirlemektedir. Kameralı kanal açma cihazı ile kırmadan evinizin tıkalı kanalı açılmakta. Bu sayede de meydana gelen kötü kokuların ortadan kalkması sağlanmaktadır. Cihazlar şehrin altyapısını oluşturan kanalizasyonlardaki tüm tıkanıklıkları da kameralı robotlar tarafından tespit edilmekte ve sonrasında da kısa bir süre içinde sorun ortadan kalkmaktadır.

Kanalizasyon temizleme hizmetinde en bilinen yol yüksek basınçlı sudur. Bu yöntemde kanalın içi kameralı robotlar aracılığı ile incelenmekte, tıkanıklık tespit edildiğinde de cihazdaki bir aparatla robotun geçeceği kadar bir boşluk yaratılmaktadır. Sonrasında da kanlın içine yüksek basınçlı su verilmektedir. Bu su, tıkanıklığı neden olan nesnenin bulunduğu yerden sökülüp atılmasını sağlamaktadır. İşlemin ardından kanalizasyon içine tekrar robot gönderilmekte, içeride yabancı madde kalıp kalmadığı kontrol edilmektedir. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim basınçlı su ile gitmiyorsa bu kez de özel kimyasal maddeler kullanılarak temizleme işlemi yapılmaktadır.

Tıkalı kanallardan çevreye hem kötü bir koku hem de pis suların taşması nedeni ile mikroplar yayılır. Bu da çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olur. Firmamız tıkalı kanalların açılması için profesyonel ekipleri ile hizmet vermektedir. Tıkalı kanalizasyonların açılması için klasik yöntemleri kullanan bir usta ile anlaşırsanız hem kanalın çevresini kazacaktır hem de elinde modern cihazlar olmadığı için tıkanık olan yeri bulması zorlaşacaktır. Bunun yanında tıkalı bölgeyi el yordamı ile bulacağı için kanalizasyon sistemini birkaç yerinden kazması gerekecektir. Bu işlem zaman kaybı yaratacağı gibi maliyetleri de artıracaktır. Bunun yanında kanalizasyon sisteminde moloz kirliliği ortaya çıkacak, bu molozlar zamanla sistemin daha fazla tıkanmasına neden olabilecektir. Kanalizasyon temizleme işi de tam olarak yerine getirilemeyecektir. Bu nedenle böylesi sorunlarda uzman ekiplerden destek alınması, hem işin kısa sürede bitirilmesini sağlayacak, hem de maliyeti düşürecektir Ayrıca çevre kirliliğini de önleyecektir.